Alman firması GEWO, 1956 yılında masa tenisi masaları üreterek piyasaya girdi.

Ve çabucak kendini kabul ettirerek Avrupa’nın lider masa tenisi üreticilerinden biri haline geldi. 1991 yılında ürün ağını genişletmeye karar veren GEWO, bu sporun her çeşit malzemesini üretmeye başladı. Birçok üst düzey Alman üretimi lastik üretti ki bunlar başında HYPE XT serisi geliyor.

FLEX-TECH  teknolojisi, DYNAMİC GRİP CONSEPT teknolojisi bu teknolojilerden bazıları. 40+ toplara uygun üretilen Gewo lastikleri, 2013’de Avrupa şampiyonu olan Enzo Angles ilk benimseyenlerden biri oldu. Yüksek kalitelerine ek olarak  LİFE TECH+ teknolojisi sayesinde lastikler, aynı zamanda da uzun ömürlü.

Buna ek olarak 1991 Dünya Şampiyonası’nda çiftlerde bronz madalya kazanan Dmitri Mazunov öncülüğünde “X-FORCE, SUPER FORCE, ZOOM PRO, VELOX, HYBRİD CARBON VE BALSA” serisi tahtalar geliştirildi.  

 

NANO FLEX SERİSİ DETAY

Gewo mühendisleri, yeni bir inovasyon ürünü olan ve farklı bir geometri ile dizayn edilen NANO FLEX lastik serisini duyurdu. Bu yeni seri her çeşit oyun esnasında yüksek spin ve yüksek top kontrolünü garanti ediyor. Üç lastik de topu ısıran üst yüzeyleri sayesinde tüm seviyedeki oyunculara hitap ediyor. Gewo markasının açıkladığı hız, kontrol ve spin değerleri şu şekildedir:


 ( FT 48 – HIZ 120 CONTROL 91 SPİN 115 )

 ( FT 45 – HIZ 113 CONTROL 95 SPİN 115 )

 ( FT 40 – HIZ 108 CONTROL 99 SPİN 115 )


Lastik CPI teknolojisini içeriyor. Lastiğin üst yüzeyi mat iyi top tutan ve yapışkan olmayan bir yapıya sahip yatay olarak her 5’cm 13 pütür dikey olarak 5’cm me 21 pütür düşmektedir.

Nano Flex FT 48 turuncu FT 45 krem FT 40 ise sarı renk alt süngere sahiptir.


Lastiklerin ağırlıklar ( FT 48 70 gr) ( FT 45 69 gr ) (FT 40 ise 65 gr) dır. + 2 Gr oynayabilir.

Birkaç lastiği sertliklerini anlamak için sıralamak gerekirse;


FT 48 > HYPE EL PRO 47,5 > OMEGA 5 ASİA > EVOLUTION MX-P

FT 45 > HYPE EL PRO 40,0 > RASANT GRİP > HYPE EL PRO 42,5


Sonuç olarak FT 48’nin Omega 5 Asia ve Tibhar Evolution MX-P lastiklerinden çok az bir oranda daha sert olduğunu görebiliyoruz.

FT 45’in bu bahsettiğimiz lastikler arasında ortada olduğunu söyleyebiliriz.

FT 40 ise gerçekten yumuşak bir lastik olup ses makinası olarak tanımlana bilir.

 

 

NANO FLEX FT 48 TEST

Bu lastik agresif atak oyunu oynayarak sayı kazanmayı hedefleyen üst seviye oyuncular için öneriliyor.

Top spinli ve sert kontra spinli oyunu benimseyen sporcular için cevap: FT 48’dir.
Çok net bir top hissi ve yeni yapıştırılmış lastik hissi içerir. Top spine top spin rallilerinde güven veren bir atış açısına sahiptir. Böylesine hızlı ve sert bir lastikten beklenmeyecek derecede kontrollüdür. Lastiğin bir diğer özelliği ise rakibin spinine karşı duyarsız oluşu ve bu sayede servis karşılarken iyi bir kontrol sağlıyor olması.
Top tutan üst yüzey sayesinde etkili servis kullanmak  mümkün.
Orta mesafeden oynayan sporcular için harika bir seçim olabileceği gibi masaya yakın oynayan sporcular içinde önerebiliriz. Biz bu testi ZOOM PRO OFF- tahtası ile birlikte yaptık.

 

 NANO FLEX FT 45 TEST

 

Bu lastik için Andro Rasant Grip lastiğinin benzeri ancak daha hafifi diyebiliriz.
Gewo Force Arc OFF tahtası üzerine her iki tarafa yapıştırarak denedik.
Lastiği hızlı bulduk ancak çok hızlı bir lastik olamadığını da söyleyebiliriz.
Spin, kontrol ve hızın optimum seviyede buluştuğu bir lastiktir.
Medium atış açısına sahip, orta seviyeden üst seviyeye geçiş aşamasında önerebiliriz.

 NANO FLEX FT 40 TEST

 

Nano Flex serisinin oynaması en keyifli lastiği hafif ve oldukça yumuşak bir lastik.
Klasik yumuşak lastikler gibi ancak direk bir top hissi var. Sert hisli veya kompozit yapılı tahtalarda denemenizi şiddetler tavsiye ediyoruz. Oynaması kolay bir lastik olduğu için her seviyedeki oyuncular için öneririz. Üst düzey oyuncular için bir backhand (BH) lastiği, allround oyuncular için ise hem forehand (FH) hem de backhand (BH) lastiği olarak kullanılabilir.

 

GEWO HYPE SERİSİ 47,5

HYPE EL PRO 47,5 spin ve hızın mükemmel kombinasyonu. 
Gewo mühendisleri tarafından üst düzey oyuncular için özel bir biçimde geliştirilmiş. 
Oldukça dinamik ve hayli spinli üst yüzeyi tüm seviyedeki atak oyuncular için mükemmel bir seçim olacaktır. Bu serinin en hızlı lastiği olan HYPE EL PRO 47,5’i her sayı için oynayan ve kontrol problemi olmayan oyuncular için özellikle önerebiliriz. Eğer oyunu domine etmek istiyorsanız, rallileri sert şutlarla ve fast spinlerle çabucak bitirmek istiyorsanız bu lastiği kullanmalısınız.

Hem saf ağaç hem de kompozit yapıdaki tahtalar ile rahatlıkla kullanılabilir.

( HIZ: 122  KONTROL: 92  SPİN: 120 )

 

HYPE EL PRO 42,5

Lastiği orta sert süngere sahip olup hız ve spin değerleri arasında bir denge sağlar. Hype El Pro 47,5 lastiği gibi spin üretir ancak onun kadar hızlı değildir. 
Fakat 47,5 lastiğe göre daha kontrollü bir lastiktir. Pasif oyunda ya da blok yaparken 47,5 versiyonuna göre daha yavaştır ancak bu da topun masa üzerindeki rotasyonunu kolaylaştırmaktadır. Oldukça iyi bir top hissi olan bu lastik kontrollü atak oyunu oynayan oyunculara önerilir.

 ( HIZ: 115  KONTROL: 97  SPİN: 120 )

 

HYPE EL PRO 40.0

Bu serini en yumuşak lastiği olan hem spinli oynayıp hem de kontrolü elden bırakmak istemeyen sporcular için üretilmiştir. Bu serinin en kontrollü lastiğidir aynı zamanda olağanüstü bir sese sahiptir. Oynaması çok kolay bir lastik olup kullanıcısına keyif vermektedir. Bu lastiği üst düzey oyuncular ( BH ) lastiği olarak kullanabilir. Buna ek olarak belli bir seviyede oynayan ve oyununu bir üst seviyeye taşımak isteyen oyuncular için de harika bir seçim olacaktır.

( HIZ: 110  KONTROL: 102  SPİN: 122 )